Proč jsem založil Atria Group CZ

Jsem běžec na dlouhé tratě. Doslova. A mám to rád. Mám za sebou 9 uběhnutých maratonů, ale i 18 let dlouhou kariéru v jedné společnosti. Do T-Mobile, tehdy ještě do Paegasu jsem nastoupil v roce 1996 v jeho úplných začátcích. Z malého vyzyvatele na trhu se za ty roky stala česká jednička a ze mne obchodní ředitel pro Residentní segment.

Příběh T-Mobile všichni znáte. A kam dál? V posledních deseti letech jsem velmi intenzivně pracoval na svém osobním rozvoji a rozvoji svých lidí. Vždy jsem požadoval, abych mohl svým lidem nabídnou stejně kvalitní školení, které jsem, zejména v zahraničí, absolvoval já. Odpověď HR byla pokaždé stejná. Nejde to, je to moc drahé. A to mi začalo vadit.

Všechno, co člověk opravdu potřebuje vědět, je v něm!

Co s tím? Vzdělávání lidí se pro mě stalo tématem číslo jedna. Objevit potenciál každého klienta a pomoci mu ho rozvíjet se stalo mojí vášní. Jako velmi účinný nástroj rozvoje jsem objevil dnes tak populární koučink. V roce 2010 jsem založil společnost InnerVoice, jejímž hlavním mottem je ,,Všechno, co člověk opravdu potřebuje vědět, je v něm“. Společnost rostla, ale byla to stále tak trochu one man show.
A to pořád to nebylo ono. Vzdělání v oblasti soft skills považuji za nejdůležitější pro rozvoj firem i celé společnosti a je to základní hnací motor našeho rozvoje. Tyto všechny důvody stály za mojí motivací otevřít zde společnost, která nabídne ty nejlepší koncepty, řešení a školení ze světa. Vím, že oblast rozvoje lidí se vyvíjí velmi dynamicky a pokud chceme nabídnout vždy nejnovější vědecké poznatky ze světa, ani jinou možnost nemáme. Ve světě totiž existují výborné věci, které jsou odzkoušené a prostě fungují. Navíc vědecký výzkum nabízí mnoho nových poznatků každý den a díky našim partnerům to můžeme nabízet v ČR okamžitě.

Široké portfolio školení

Zastupujeme nyní 6 významných společností, které by samy na český trh nevstoupily, a díky jejich podpoře máme velmi široké portfolio školení a v každém firemním projektu můžeme nabídnout to nejlepší od každé z firem. Díky tomu máme řešení pro mnoho situací, které se dosud firmám nedaří řešit. Naší prioritou je oblast komunikace, leadershipu a firemní kultury. Všechny tyto oblasti považujeme za nesmírně důležité a rozhodující pro úspěch každé firmy.

Navíc vždy nabízíme programy, které neřeší následek toho, co u lidí nefunguje – time management, priority management, atd (stejně jako v naší medicíně – bolí tě noha, polkni prášek), ale vždy možnost pohledu na příčinu problému. Najít příčinu a princip, zjistit jaká je podstata problému, je pro nás vždy klíčové. Pokud se totiž tomuto věnujete, pak dochází ke změnám trvalým a zásadním. Vizí naší firmy je – dělejme svojí práci pořádně a k tomu chceme nabádat všechny podnikavé osoby ČR.

A já? Mé začátky jako podnikatele vůbec nebyly snadné. Ale miluji výzvy. A hlavně, je to konečně to, co mi dává v tuto chvíli ten největší smysl.
Držte nám palce a pokud budete mít zájem a chuť, velmi rádi rozšíříme naše řady o vaši hlavu, tělo i mysl.